Medarbejdere

Leder

_MG_0257 copy

Carina Høgfeldt
Leder.
info@loevspring.dk
Ansat siden februar 2009.

Koordinatorer og stedfortrædere

Tina C.

Tina Christiansen
Pædagog i børnehaven, stedfortræder
sprogpædagog og børnehavekoordinator.
tinac@loevspring.dk
Ansat siden september 2021

Maja profil1

Maja Andersen
Pædagog i vuggestuen, stedfortræder
praktikvejleder og vuggestuekoordinator.
maja@loevspring.dk
Ansat siden marts 2014

TR og AMR

Louise O.

Louise Kollerup Olesen
Pædagog i vuggestuen, TR og medarbejderrepræsentant i bestyrelsen.
louise@loevspring.dk
Ansat siden august 2012

_MG_0156 copy

Annike Pedersen
Pædagogisk assistent i vuggestuen og børnehaven.
TR for medhjælpere.
annike@loevspring.dk
Ansat siden Januar 2017

_MG_0133 copy

Katja Andersen
Pædagog i vuggestuen, AMR i vuggestuen
Ansat siden september 2017
katja@loevspring.dk

_MG_0266 copy

Nina Velling Pedersen

Pædagog i børnehaven, AMR i børnehaven
nina@loevspring.dk
Ansat siden marts 2017

Medarbejdere

Sara Thomsen (3)

Sara Karlsen
Medhjælper i vuggestuen
Ansat siden Marts 2019

_MG_4489 copy

Line Bay Laursen
Pædagog i børnehaven.
line@loevspring.dk
Ansat siden marts 2021

Camilla V.

Camilla Vinter
Pædagog i vuggestuen og sprogpædagog
camillav@loevspring.dk
Ansat siden november 2011

Jonas

 Jonas Pape
Pædagogmedhjælper i børnehaven.
Ansat siden april 2022.

_MG_1738 copy

Mathias Valentin Lind
Pædagog i børnehaven
Ansat siden februar 2020
mathias@loevspring.dk

Mikkel

Mikkel Dahl
Pædagogisk lærer i børnehaven
Ansat siden januar 2022

Phillip

 Philip C. Jensen 
Vikar i børnehave.
Ansat siden august 2021

Lotte

Charlotte Astrup “Lotte”
Pædagogmedhjælper i vuggestuen.
lotte@loevspring.dk
Ansat siden maj 2016

1a721312-0b86-4b6f-a831-7c371e3de9b9

Nanna Bode Bülow
Pædagogstuderende i børnehaven.
Ansat siden juni 2022

_MG_0357 copy

Brian B. Hessellund
Pædagog i børnehaven,
frilufts- og praktikvejleder
brian@loevspring.dk
Ansat siden oktober 2014

_MG_0323 copy

Peter Amby
Pædagog i børnehaven.
peter@loevspring.dk
Ansat siden august 2012

Anja (1)

Anja Bach Christensen 
Overgangspædagog fra vuggestue til børnehave.
anja@loevspring.dk
Ansat siden august 2018

_MG_0299 copy

Gitte Høgh 
Pædagog i børnehaven,
Marte Meo terapeut og motorikvejleder.
gitte@loevspring.dk
Ansat siden marts 2015

_MG_0253 copy

Maria M. Poulsen
Ernæringsassistent i børnehaven.
maria@loevspring.dk
Ansat siden januar 2006

Alberte

Alberte Rasch
Pædagogmedhjælper, vikar.
Ansat siden april 2022

Ida S.

Ida Sand Sørensen
Pædagogmedhjælper i børnehaven
Ansat siden Juli 2020

_MG_0295 copy

Tina Andersen
Pædagogmedhjælper i børnehaven.
tinaa@loevspring.dk
Ansat siden november 2013

_MG_0309 copy

Maria Nonbo
Pædagogmedhjælper i børnehaven.
marian@loevspring.dk
Ansat siden april 2010

Christian

Christian Mauricio Hvidberg
Pædagogisk assistent i børnehaven
Ansat siden maj 2022