Medarbejdere

Leder

_MG_0257 copy

Carina Høgfeldt
Leder.
info@loevspring.dk
Ansat siden februar 2009.

Koordinatorer og stedfortrædere

Tina C.

Tina Christiansen
Pædagog i børnehaven, stedfortræder
sprogpædagog og børnehavekoordinator.
tinac@loevspring.dk
Ansat siden september 2021

Maja profil1

Maja Andersen
Pædagog i vuggestuen, stedfortræder
praktikvejleder og vuggestuekoordinator.
maja@loevspring.dk
Ansat siden marts 2014

TR og AMR

Louise O.

Louise Kollerup Olesen
Pædagog i vuggestuen, TR og medarbejderrepræsentant i bestyrelsen.
louise@loevspring.dk
Ansat siden august 2012

_MG_0156 copy

Annike Pedersen
Pædagogisk assistent i vuggestuen og børnehaven.
TR for medhjælpere.
annike@loevspring.dk
Ansat siden Januar 2017

_MG_0133 copy

Katja Andersen
Pædagog i vuggestuen, AMR i vuggestuen og
IT-ansvarlig i vuggestuen
Ansat siden september 2017
katja@loevspring.dk

_MG_0266 copy

Nina Velling Pedersen

Pædagog i børnehaven, AMR i børnehaven og
Klatreinstruktør
nina@loevspring.dk
Ansat siden februar 2017

Øvrige medarbejdere

Sara Thomsen (3)

Sara Karlsen
Medhjælper i vuggestuen
Ansat siden Marts 2019

_MG_4489 copy

Line Bay Laursen
Pædagog i børnehaven.
line@loevspring.dk
Ansat siden marts 2021

Camilla V.

Camilla Vinter
Pædagog i vuggestuen og sprogpædagog
camillav@loevspring.dk
Ansat siden november 2011

Jonas

 Jonas Pape
Pædagogmedhjælper i børnehaven.
Ansat siden april 2022.

Marius

Marius Skafdrup
Vikar i børnehaven
Ansat siden november 2022

Marie-Louise

Marie-Louise Jeppesen
Vikar i vuggestuen
Ansat siden november 2022

Phillip

 Philip C. Jensen 
Vikar i børnehave.
Ansat siden august 2021

Lotte

Charlotte Astrup “Lotte”
Pædagogmedhjælper i vuggestuen.
lotte@loevspring.dk
Ansat siden maj 2016

Sara B.

Sara N. Bristow
Pædagog i børnehaven
sarab@loevspring.dk
Ansat siden august 2022

_MG_0323 copy

Peter Amby
Pædagog i børnehaven, IT-ansvarlig i børnehaven,
medarbejderrepræsentant i bestyrelsen og
Klatreinstruktør
peter@loevspring.dk
Ansat siden august 2012

Anja (1)

Anja Bach Christensen 
Overgangspædagog fra vuggestue til børnehave.
anja@loevspring.dk
Ansat siden august 2018

_MG_0299 copy

Gitte Høgh 
Pædagog i børnehaven,
Marte Meo terapeut og motorikvejleder.
gitte@loevspring.dk
Ansat siden marts 2015

_MG_0253 copy

Maria M. Poulsen
Ernæringsassistent i børnehaven.
maria@loevspring.dk
Ansat siden januar 2006

Alberte

Alberte Rasch
Pædagogmedhjælper, vikar.
Ansat siden april 2022

Ida S.

Ida Sand Sørensen
Pædagogmedhjælper i børnehaven
Ansat siden Juli 2020

_MG_0295 copy

Tina Andersen
Pædagogmedhjælper i børnehaven.
tinaa@loevspring.dk
Ansat siden september 2012

_MG_0309 copy

Maria Nonbo
Pædagogmedhjælper i børnehaven.
marian@loevspring.dk
Ansat siden april 2010

Mia B.

Mia Bjerregaard
Pædagog i vuggestuen
mia@loevspring.dk
Ansat siden september 2022

Jakob G.

Jacob Gejl
Vikar i børnehaven
Ansat siden juni 2022

Anna Vestergaard

Anna Vestergaard
Køkken- og pædagogmedhjælper i vuggestuen
Ansat siden juni 2022

Niclas

Niclas Buhl
Pædagog i børnehaven
niclas@loevspring.dk
Ansat siden august 2022